Bayern Münih’te Tuchel ile yollar ayrılıyor! Resmen açıklandı

Bayern Münih, teknik direktör Thomas Tuchel ile yollarını ayırıyor.

Kulüpten yapılan açıklamada, Alman teknik adamın sezon sonunda görevden ayrılacağı belirtildi.

Tuchel, “Bu sezonun bitmesiyle birlikte yollarımızı ayırma konusunda anlaştık. O zamana kadar ben ve teknik ekibim, maksimum başarıyı sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BAYERN DE RESMEN AÇIKLADI

Bayern Münih, Tuchel ile yolların sezon sonunda ayrılacağını açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada “FC Bayern Münih ve Thomas Tuchel, 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek olan işbirliklerini 30 Haziran 2024 tarihinde sona erdirme kararı aldı. Bu karar, CEO Jan-Christian Dreesen ve Thomas Tuchel arasında yapılan dostane bir görüşmenin sonucudur.” denildi.

FC Bayern CEO’su Jan-Christian Dreesen ise “Açık ve iyi bir diyalogla, işbirliğimizi yaz aylarında karşılıklı anlaşmayla sona erdirme kararına vardık. Hedefimiz 2024/25 sezonu için yeni bir teknik direktörle sporu yeniden organize etmek. O zamana kadar, kulüpteki her bireyden Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga’da mümkün olan en üst seviyeye ulaşmaları isteniyor. Bu konuda takımı da açıkça sorumlu tutuyorum. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nde, ilk maçta Lazio Roma’ya 1-0 yenilmemize rağmen, taraftarlarımızın da desteğiyle tıklım tıklım dolu Allianz Arena’da çeyrek finale çıkacağımıza inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x