PFDK’dan Erden Timur’a hak mahrumiyeti! Beşiktaş’a dev para cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur’a ‘Bir TV programındaki konuşmalarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketi ve Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkındaki Açıklamaları nedeniyle’ 30 gün hak mahrumiyeti ve 143 bin TL para cezası verdi.

İşte PFDK’den yapılan açıklama: “GALATASARAY A.Ş. idarecisi ERDEN TİMUR’un, 17.10.2023 tarihinde yayınlanan bir TV programında ki konuşmalarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketi ve Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkındaki Açıklamaları nedeniyle FDT’nin 38/2, 36/1-b ve 10/2. maddeleri uyarınca 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 143.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”

Galatasaray Kulübü’ne ayrıca yayın talimatına uyulmadığı için 150 bin TL para cezası kesildi. Kuruldan yapılan açıklamada “GALATASARAY A.Ş.’nin, 21.10.2023 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.–BEŞİKTAŞ A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatı’nın 8/8. maddesine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 8/13. maddesi uyarınca 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

BEŞİKTAŞ’A 1 MİLYON 64 BİN TL PARA CEZASI

Öte yandan Beşiktaş Kulübü’ne Galatasaray derbisindeki tribün olayları sebebiyle toplam 1 milyon 64 bin TL para cezası verilirken, siyah-beyazlı kulübün İkinci Başkanı Engin Baltacı maç sonu yaptığı açıklamalar sebebiyle 200 bin TL para cezası aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x